Giriş Yapın
 
    
Şifremi Unuttum? Kullanıcı   |   Register
Kaydolun

Tapdi Buca Havacılık Tıp Merkezi


TAPDİ BUCA HAVACILIK TIP MERKEZİ

 

Sivil pilotların periyodik sağlık muayenelerini, tüm dünyayı kapsayan Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu I.C.A.O (Internatıonal Civil Aviatıon Organızatıon) ve Avrupa ülkelerini kapsayan Birleşik Havacılık Düzenlemesi JAR-FCL 3 (Joint Aviatıon Regulation) sağlık kurallarına göre yapmak kaydıyla ULAŞTIRMA BAKANLIĞI /SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ’nün verdiği yetkiye dayanarak bünyesinde bulundurduğu ilgili branşlardan (KBB-GÖZ-NÖROLOJİ-DAHİLİYE-PSİKİYATRİ) uzman hekimlerin ve uçuş hekimlerinin oluşturduğu sağlık kurulundan ibaret bir tıp merkezidir.

Tapdi Buca Havacılık Tıp Merkezi 27/07/2009 tarihinde yetki belgesini almıştır. Merkezimizde; pilot, uçak bakım teknisyeni, dispatcher, hava trafik kontrolör, ve kabin memurlarının ilk / periyodik sağlık muayeneleri yapılmaktadır.

 

PİLOTAJ  MUAYENESİ

1 Temmuz 2005 tarihinden sonra SHGM tarafından  muayenelerin  kapsamında  değişiklikler yapılmış, bu değişikliklerle beraber 1. sınıf ve 2. sınıf ilk ve periyodik muayeneler birbirinden ayrılmıştır.

Bunun yanı sıra yine yapılan değişikliklerle yaşa ve sınıfa göre farklılık gösteren periyodik muayenelerdeki tetkikler her gelişte farklı olmakta ve buna bağlı olarak fiyatlara da yansımaktadır.

·         Havacılık Tıp Merkezi’ne Pilotaj Muayenesi için başvuran kişiler mutlaka randevu almalıdır.

·         Pilotaj Muayenesi sabah saat 08:30 da başlar. Aç karnına 3 adet resim ve kimlikle gelmelidirler.

·         Periyodik Muayeneye gelenler Sağlık Sertifikalarını getirmek zorundadır.

·         Aç karnına gelen uçucu personele kahvaltı verilmektedir.

  • Pilotaj Muayeneleri en geç 12:00’ye kadar bitirilmekte, sağlık sertifikalar düzenlenmekte ve Pilotaj Muayeneleri sona ermektedir

KAYIT İŞLEMLERI:
Pilotaj muayenesi için randevu aldıkları gün saat 08:30 da 1. kat havacılık tıp merkezi sekreteryasına başvurulur kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Havacılık Tıp Merkezi Sekreteri eşliğinde pilotaj hostesimize yönlendirilirler.

MUAYENE VE  TETKIKLER:

·         Kulak Burun Boğaz Muayenesi, . Göz Muayenesi, Psikiyatri Muayenesi, Nöroloji Muayenesi, Dahiliye Muayenesi, Uçuş Hekimi Muayenesi

·         Kan ve idrar tahlili

·         Akciğer Grafisi

·         Elektrokardiyografi (EKG)

·         Odyometri (işitme testi)

·         Timpanometri

·         Solunum Fonksiyon Testi (SFT)

·         Görme Alanı 

 
Copyright © 2012 | Tapdi Bucatıp Merkezi | Powered by Mini Bilişim